Welcome to Hotenda.com Online Store!

ADF4150BCPZ
Hotenda
3.3V Fractional N, Integer N, Frequency Synthesizer (RF) ADF4150 Clock Generators 24 Pins 24-WFQFN Exposed Pad, CSP 24 Terminals Surface Mount 3V~3.6V Tray
SOT-23
ADF4150BCPZ Datasheet PDF
non-compliant
| Parameter Name | Value |
|---|---|
| Type | Parameter |
| Factory Lead Time | 16 Weeks |
| Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
| Contact Plating | Tin |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Number of Pins | 24 |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tray |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | no |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 24 |
| Type | Fractional N, Integer N, Frequency Synthesizer (RF) |
| Subcategory | PLL or Frequency Synthesis Circuits |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Terminal Position | QUAD |
| Terminal Form | NO LEAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Frequency | 4.4GHz |
| [email protected] Reflow Temperature-Max (s) | 40 |
| Base Part Number | ADF4150 |
| Output | Clock |
| Pin Count | 24 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 3.6V |
| Power Supplies | 3.33.3/5V |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 3V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Supply Current | 50mA |
| Nominal Supply Current | 50mA |
| Max Supply Current | 60μA |
| Input | CMOS, TTL |
| Ratio - Input:Output | 2:2 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Height | 750μm |
| Length | 4.1mm |
| Width | 4.1mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Contains Lead |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
| 1 | $6.21000 | $6.21 |
| 10 | $5.59500 | $55.95 |
| 490 | $4.37418 | $2143.3482 |
| 980 | $3.93665 | $3857.917 |
Similar Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers from Hotenda and other manufacturers
Enter Your Email Address, Get the Latest News
