Welcome to Hotenda.com Online Store!

AD9518-1ABCPZ
Hotenda
3.3V Clock Generator, Fanout Distribution AD9518 Clock Generators 48 Pins 48-VFQFN Exposed Pad, CSP 48 Terminals Surface Mount 3.135V~3.465V Tray
SOT-23
AD9518-1ABCPZ Datasheet PDF
non-compliant
| Parameter Name | Value |
|---|---|
| Type | Parameter |
| Factory Lead Time | 8 Weeks |
| Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
| Contact Plating | Tin |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad, CSP |
| Surface Mount | YES |
| Number of Pins | 48 |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tray |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | no |
| Part Status | Active |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Number of Terminations | 48 |
| ECCN Code | EAR99 |
| Type | Clock Generator, Fanout Distribution |
| Voltage - Supply | 3.135V~3.465V |
| Terminal Position | QUAD |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 260 |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Terminal Pitch | 0.5mm |
| Frequency | 2.65GHz |
| Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) | 30 |
| Base Part Number | AD9518 |
| Output | LVPECL |
| Pin Count | 48 |
| Number of Outputs | 6 |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Number of Circuits | 1 |
| Max Supply Current | 100μA |
| Logic Function | Clock |
| Number of Inputs | 2 |
| Input | CMOS, LVDS, LVPECL |
| Ratio - Input:Output | 1:6 |
| PLL | Yes |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Height | 950μm |
| Length | 7.1mm |
| Width | 7.1mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Lead Free | Contains Lead |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
| 1 | $17.094968 | $17.094968 |
| 10 | $16.127329 | $161.27329 |
| 100 | $15.214460 | $1521.446 |
| 500 | $14.353264 | $7176.632 |
| 1000 | $13.540816 | $13540.816 |
Similar Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers from Hotenda and other manufacturers
Enter Your Email Address, Get the Latest News
