RG2012N-111-W-T5
RG2012N-111-W-T5
RG2012N-111-W-T5
Susumu
RES SMD 110 OHM 0.05% 1/8W 0805
SOT-23
RG2012N-111-W-T5 Datasheet
non-compliant
In-Stock: 21486 items
Specifications
Name Value
Type Parameter
Factory Lead Time 18 Weeks
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Surface Mount YES
Terminal Shape WRAPAROUND
Mounting Feature SURFACE MOUNT
Weight 5.499807mg
Operating Temperature -55°C~155°C
Packaging Tape & Reel (TR)
Published 2007
Series RG
Size / Dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance ±0.05%
JESD-609 Code e3
Feature Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Pbfree Code yes
Part Status Active
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
Number of Terminations 2
Termination SMD/SMT
ECCN Code EAR99
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Resistance 110Ohm
Terminal Finish Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Composition Thin Film
Power (Watts) 0.125W 1/8W
Voltage - Rated 150V
Additional Feature ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Power Rating 125mW
Voltage - Rated DC 150V
Packing Method TR, Paper, 7 Inch
Max Power Dissipation 125mW
Construction Rectangular
Resistor Type FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) 2012
Case Code (Imperial) 0805
Height 508μm
Height Seated (Max) 0.020 0.50mm