710W-00/05
710W-00/05
710W-00/05
Qualtek
PWR ENT RCPT IEC320-2-2F PNL QC
SOT-23
710W-00/05 Datasheet
non-compliant
In-Stock: 2885 items
Specifications
Name Value
Type Parameter
Mount Flanges, Panel
Mounting Type Panel Mount, Flange
Packaging Bulk
Published 2007
Series 710W
Part Status Obsolete
Moisture Sensitivity Level (MSL) Not Applicable
Termination Quick Connect - 0.189 (4.8mm)
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Number of Positions 3
Approval Agency CSA, UL, VDE
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 32.50mm x 25.00mm
Connector Style IEC 320-2-2/F
Current 15A
Voltage - IEC 250VAC
Filter Type Unfiltered - Commercial
Current - IEC 10A