5913001107HF
5913001107HF
5913001107HF
Dialight
LED PRISM 3MM RED,GRN HYSOL SMD
SOT-23
5913001107HF Datasheet
non-compliant
In-Stock: 2568 items
Specifications
Name Value
Type Parameter
Factory Lead Time 10 Weeks
Mounting Type Surface Mount, Right Angle
Packaging Tape & Reel (TR)
Published 2017
Series 591
Part Status Active
Moisture Sensitivity Level (MSL) 2 (1 Year)
Color Green, Red
Current 30mA
Lens Style Round with Domed Top
Lens Size 4.80mm Dia